Aktualności

 1. Akwaponika, czyli w skrócie hodowla ryb i warzyw w wodzie, znana jest od ponad 2000 lat w krajach Azji Południowo-Wschodniej przy uprawie ryżu.

  Zarówno ryby, jak i ryż rosną w ekosystemie i korzystają sobie nawzajem z tej symbiozy, pozwalając na wykorzystanie ziemi. Ryby (najczęściej karpie i tilapia) sprawiają, że gleba jest delikatniejsza, nawożą ją, niszczą chwasty i zjadają szkodniki powodujące choroby ryżu. Azot w niezjadanych paszach dla ryb jest również wchłaniany przez ryż, a tym samym zmniejsza potrzebę sztucznego nawożenia.

 2. Polecamy film o hodowli karpia - rybie ekologicznej, zdrowej, hodowanej w sposób tradycyjny od wieków.
  Produkcja: Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp. Film powstał ze wsparciem środków z Funduszu Promocji Ryb.

  https://www.youtube.com/watch?v=rDw3WJan7Lc

 3. Informujemy, że Prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna" Jakub Roszuk, otrzymał powołanie na członka Zespołu doradczego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakresie sektora rybactwa.

  Do zadań Zespołu doradczego należy m.in. praca nad przyszłym okresem finansowania. 

 4. Historia ostatnich lat pokazała, że gospodarka karpiowa, będąc oczywiście integralną częścią całego rybactwa, zdecydowanie ma swoją specyfikę, swoje problemy, a co za tym idzie wymaga w wielu miejscach specjalnego podejścia i specjalnych rozwiązań. Stąd z satysfakcją należy odnotować powstanie Zespołu ds. Gospodarki Karpiowej jako organu opiniodawczo-doradczego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zgodnie z oczekiwaniami środowiska rybackiego w jego skład weszli przedstawiciele organizacji, których członkowie użytkują stawy karpiowe i żyją problemami tego działu rybactwa. Wsparciem dla nich będą osoby związane od wielu lat z gospodarką karpiową, w tym Profesor Ryszard Wojda. Więcej na http://www.pankarprybacy.pl/

 5.  W imieniu Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie zachęcamy do udziału i pomoc przy badaniach naukowych obejmujących postrzeganie przez różne grupy społeczne nowych trendów charakteryzujących uprawianie wędkarstwa w Polsce. Analiza zebranych danych będzie wykorzystana przy opracowaniu publikacji naukowych z zakresu rybactwa i socjologii, jak również skierowana będzie do szerokiego odbiorcy w formie artykułów popularnonaukowych oraz wystąpień na konferencjach, seminariach i szkoleniach. Zachęcamy do wypełnienia ANKIETY.

 6. Zachęcamy do pobrania publikacji opracowanej przez lek.wet. Izabelę Handwerker oraz dr n.rol. Mirosława Kuczyńskiego, na zlecenie LGR Świętokrzyski Karp oraz Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp. 

  Publikacja została wydana, aby zadbać o dobrostan ryb podczas sprzedaży, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. 

  Wersja elektroniczna do pobrania TUTAJ. 

MASZ PYTANIA? NAPISZ!

Wprowadź imię i nazwisko!
Wprowadź numer telefonu!
Wprowadź adres E-mail Adres E-mail niedozwolony!
Wprowadź wiadomość

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” z siedzibą Biestrzynniku przy ul. Poliwody 18, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lgropolszczyzna.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty będące zaangażowane w kontakt 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu

Inne ciekawe serwisy

Licznik odwiedzin strony

Dzisiaj 4

Wczoraj 26

Miesiąc 30

Łączna liczba odwiedzających: 19256

Artykuł który warto przeczytać!

 • Akwaponika - hodowla ryb i warzyw w wodzie

  Akwaponika, czyli w skrócie hodowla ryb i warzyw w wodzie, znana jest od ponad 2000 lat w krajach Azji Południowo-Wschodniej przy uprawie ryżu.

  Zarówno ryby, jak i ryż rosną w ekosystemie i korzystają sobie nawzajem z tej symbiozy, pozwalając na wykorzystanie ziemi. Ryby (najczęściej karpie i tilapia) sprawiają, że gleba jest delikatniejsza,

  ...

Kontakt