Aktualności

 1. Przypominamy, że termin składania RRW-22 to 12 marca 2022 roku! Formularz i więcej informacji na stronie Instytutu Rybactwa Śródlądowego. 

 2. Informujemy, że w związku z wprowadzeniem tzw. Rządowej Tarczy Inflacyjnej, od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r., stawka VAT na ryby i produkty rybne wynosić będzie 0%. Więcej informacji na stronie rządowej (TUTAJ)

 3. Przedstawiciele gospodarstw rybackich z terenu województwa opolskiego!

  W tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji Konferencji Rybackiej, ze względu na trwającą epidemię. Organizujemy jednak wizyty lekarza weterynarii dla chętnych gospodarstw z terenu woj. opolskiego, który przeprowadzi indywidualne doradztwo w kierunku możliwości wprowadzenia obróbki ryb w Państwa gospodarstwach. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 6 listopada 2020. Zgłoszenia prosimy dokonywać na FORMULARZU (do pobrania TUTAJ)  lub telefonicznie - 535 380 010. 

 4. Prezes ARiMR ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie, w ramach działania 2.8 Środki dotyczące zdrowia publicznego, dla podmiotów z branży akwakultury, poszkodowanych ekonomicznie w wyniku epidemii COVID-19. Nabór prowadzony będzie w terminie od 4 do 10 listopada 2020 r. (link do ogłoszenia).

 5. UWAGA RYBACY

   

  Od dnia 2 do 8 października 2020 r.w opolskim oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzony będzie nabór wniosków (w formie rekompensat), który ma na celu łagodzenie skutków gospodarczych epidemii COVID-19 dla branży akwakultury.

                Nabór prowadzony będzie w zakresie działania 2.8 "Środki dotyczące zdrowia publicznego" w ramach Priorytetu 2. Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

  Lista wniosków o dofinansowanie do oceny zostanie utworzona na podstawie kolejności złożenia wniosku o dofinansowanie.

  Więcej ionformacji na temat naboru wniosków znajduje się TUTAJ.

 6. Od dnia 1.07.2020 r. do dnia 15.07.2020 r. podatnicy podatku rolnego, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich mogą składać wnioski o udzielenie pomocy do Agencji Restrukturyzacji i Moderniacji Rolnictwa. 

  Więcej informacji: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-zwiazana-z-wystapieniem-suszy-lub-powodzi-szkody-dotyczace-chowu-lub-hodowli-ryb-slodkowodnych-w-stawach-rybnych-w-2019-r.html

MASZ PYTANIA? NAPISZ!

Wprowadź imię i nazwisko!
Wprowadź numer telefonu!
Wprowadź adres E-mail Adres E-mail niedozwolony!
Wprowadź wiadomość

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” z siedzibą Biestrzynniku przy ul. Poliwody 18, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lgropolszczyzna.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty będące zaangażowane w kontakt 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu

Inne ciekawe serwisy

Licznik odwiedzin strony

Dzisiaj 4

Wczoraj 23

Miesiąc 501

Łączna liczba odwiedzających: 32384

Artykuł który warto przeczytać!

Kontakt